Misyonumuz ve Vizyonumuz
Misyonumuz ve Vizyonumuz

MİSYONUMUZ

Hayata açılan sıcacık, güvenli ve çağdaş bir pencere: Huzurlu Yaşam

Antalya’nın en nezih mekanlarından birinde bulunan Huzurlu Yaşam Bakım Merkezi, bedensel engelli bireylere yepyeni bir hayatın kapılarını aralıyor.

Sakinlerine, yeni arkadaşlar edinebilecekleri, güvenli, keyifli ve sımsıcak bir yaşam ortamı sunan Huzurlu Yaşam Bakım Merkezi, 32 odadan oluşuyor ve toplam 72 kişilik kapasiteye sahip. Tek kişilik, iki kişilik ve üç kişilik oda seçenekleri bulunan Huzurlu Yaşam, sakinlerine, geniş ve konforlu odalarda hayatlarını sürdürme olanağı tanıyor. Konukların konforu, rahatlığı ve ihtiyaçları göz önünde tutularak dekore edilen odalarda banyo ve tuvalet bulunuyor.

Kurum olarak diğer bakım evlerinden farkımız kurucumuzun yoğun bakım uzmanı olması, binamızın fiziki koşullarının yoğun bakım desteğini sağlayacak şekilde inşaa edilmiş olması, ağırlıklı olarak yoğun bakımdan taburcu edilen hastaların sekonder (palyetif) bakım gereksinimi olan hastalara hitap etmesidir. Ayrıca binamız tamamen özürlü bakım mevzuatına göre inşaa edildiği için kurumumuz Antalya'daki sedye asansörü olan tek kurumdur. Yoğun bakım desteği gereken trakeostomize home ventilatörüne bağlı hastaların yatak yaraları (dekübit) bakımı da özenle sürdürülerek tedavi edilmektedir. Mideden (PEG) veya nazogastrit ile beslenen hastaların yoğun bakım ünitesinde mobilizasyonu ve solunum fizyoterapisi de yapılabilmektedir. Güler yüzlü, sevgi dolu tecrübeli, kaliteyi hedef alan uzman kadrosu ile toplam 22 Adet Dört motorlu Yoğun bakım yatağı ile yatalak bilinci kapalı hastalara hizmet vermeyi hedef edinmiştir. Uzman kadrosu Alzheimer Demans hastalarına Ergo terapi uygulayarak Demansı azaltmayı başarmaktadır. 3 ana öğün 2 ara öğün kurum bünyesinde ahçılar eşliğinde Diyetisyen listesiyle beslenme programı uygulanmaktadır.

 

VİZYONUMUZ

Konuklarımızın yaşam kalitelerini gün be gün artırarak daha fazla engelliye ulaşarak hizmet götürmek, toplumumuzun dezavantajlı kesimlerinden olan engelli bireylerimiz için daha huzurlu bir dünya, aile sıcaklığı içinde mutlu bir yuva sunmaktır. Şunu asla unutmayın ki; biz sizden Engelli Bakım Merkezimize gelmenizi istemiyoruz, biz sizleri evimize davet ediyoruz.

WhatsApp Destek