Kurumsal
Kurumsal

Huzurlu Yaşam Antalya Huzurevi ve özürlü bakım merkezi Anestezi ve Reanimasyon ( Yoğun Bakım ) Uzmanı UZMAN DOKTOR NURAY DURSUN'a ait bir özel bakım evi olup, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet göstermektedir. 72 Yatak kapasitesi 32 odasıyla Toplam 30 Özürlü Bakım Elemanı, Sosyal Hizmet Uzmanı Psikolog, Geriatri ( Gerontoloji ) Uzmanı, 5 Hemşire ile hizmetlerini sürdürmektedir.


 

Kurum olarak diğer bakım evlerinden farkımız kurucumuzun yoğun bakım uzmanı olması, binamızın fiziki koşullarının yoğun bakım desteğini sağlayacak şekilde inşaa edilmiş olması, ağırlıklı olarak yoğun bakımdan taburcu edilen hastaların sekonder (palyetif) bakım gereksinimi olan hastalara hitap etmesidir.

 

Ayrıca binamız tamamen özürlü bakım mevzuatına göre inşaa edildiği için kurumumuz Antalya'daki sedye asansörü olan tek kurumdur. Fizik tedavi rehabilitasyon uzmanımızın eşliğinde yatalak hastalara fizyoterapi uygulanabilmektedir. Yoğun bakım desteği gereken trakeostomize home ventilatörüne bağlı hastaların yatak yaraları (dekübit) bakımı da özenle sürdürülerek tedavi edilmektedir. Mideden (PEG) veya nazogastrit ile beslenen hastaların yoğun bakım ünitesinde mobilizasyonu ve solunum fizyoterapisi de yapılabilmektedir.


 

Güler yüzlü, sevgi dolu tecrübeli, kaliteyi hedef alan uzman kadrosu ile toplam 22 Adet Dört motorlu Yoğun bakım yatağı ile yatalak bilinci kapalı hastalara hizmet vermeyi hedef edinmiştir. Uzman kadrosu Alzheimer Demans hastalarına Ergo terapi uygulayarak Demansı azaltmayı başarmaktadır. 3 ana öğün 2 ara öğün kurum bünyesinde ahçılar eşliğinde Diyetisyen listesiyle beslenme programı uygulanmaktadır.

WhatsApp Destek